Strona główna

        Hotele

        Pensjonaty

        Domki letniskowe

        Kwatery prywatne

        Wypoczynek na wsi

        Czartery

        O¶rodki wypoczynkowe

        O nas

        Kontakt

        Oferta, regulamin
   


Projekt English Teaching


Program English Teaching został stworzony przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w 2000 r. Od sierpnia 2002 r.
krajowym operatorem Programu jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.
Celem Programu jest wspieranie działań na rzecz promocji uczenia się języka angielskiego i jego lepszej znajomości wśród dzieci i młodzieży z małych miast i wsi. Priorytetem Programu jest też wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli języka angielskiego spoza dużych aglomeracji miejskich.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rynie związany jest z ET już od 9 lat. Nauczyciele języka angielskiego korzystają ze szkoleń weekendowych oraz uczestniczą w English Teaching Market organizowanym tuż po zakończeniu każdego roku szkolnego.

Dzięki współpracy z ET troje naszych uczniów uczestniczyło w 2-tygodniowych obozach językowych prowadzonych przez native speakers z USA. Podczas tegorocznych wakacji następna uczennica (czwarta z kolei) wyruszy na obóz językowy w Załęczu Wielkim.

Współpraca z ET zaowocowała także pozyskaniem funduszy i realizacją dwóch projektów edukacyjnych w ramach programu Small Grants :
Get Ready for the Trip (2008 rok) i Ambasadorzy ET :
Brainiac Project- I Ty Możesz Zostać Omnibusem Języka Agielskiego (2014/2015).

W ramach ostatniego projektu uczniowie naszych szkół (SP i Gimnazjum) brali udział w nauce języka angielskiego poprzez działanie. Pozyskano także fundusze dzięki, którym uczniowie mają gry i zabawy językowe, filmy w języku angielskim, zakupiono sprzęt komputerowy i drukarkę do klasopracowni języka angielskiego.

Stworzono:
- prezentacje uczniów oraz bank przydatnego słownictwa (forma plakatu, filmik- mind maps)
- kalendarz celtycki
- odwiedzono Hotel Zamek Ryn (gra w kręgle, prezentacja kelnerska)
- odwiedzono firmę JOCZ (produkcja okien itp) gdzie właścicielka pani Ewa Jocz oraz pracownik pan Jarosław Winiarz oprowadzili uczniów po firmie i opowiedzieli jak powstaje okno
- teatrzyk PINOKIO, który został przygotowany przez Małgorzatę Perzan oraz wystawiony podczas Dnia Dziecka połączonego z Festynem Rodzinnym oraz podczas Brainiac Day- Dnia Języka Angielskiego w SP
- prace w technice decoupage (bombki świąteczne).

Bardzo owocna okazała się współpraca z Radą Rodziców oraz rodzicami uczniów biorących udział w projekcie, którzy wspierali projekt rzeczowo jak i finansowo.

Zupełnie bezinteresownie wsparli nasze poczynania państwo Jolanta i Piotr Czapkiewicz prowadzący gospodarstwo agroturystyczne Ranczo Nad Stawem w Wejdykach przyjmując wycieczkę rowerową uczniów, którzy spędzili tam dzień.

Można by długo wymieniać, ale krótka dokumentacja fotograficzna przybliży to co działo się przez cały rok szkolny w naszych placówkach.

Nauczyciele opiekujący się uczniami:
- SP Małgorzata Perzan (zajęcia z uczniami, Brainiac Day, Festyn Rodzinny, recenzent projektu)
- Gimnazjum Andrzej Pelc (zajęcia z uczniami)
- SP Dorota Majkowska (zajęcia z uczniami oraz autor i koordynator projektu).

    

        Kajaki
        Golf
        Narty
        Loty balonem

    GALERIA

        Mazury
        Osoby, portret, akt      

C mazurypolska.com